Najrevnejše in najbogatejše države so okoli nas
Najrevnejše in najbogatejše države v Evropi imajo kar nekaj razlik med seboj, razlike pa so zato, ker imajo različne geografke lege in zgodovino ter politiko in gospodarstvo. Slovenija spada med bogatejše države EU in se uvršča na 20. mesto. Najbogatejša država je Luksemburg, Sledijo jim Irska, Norveška, Švica in nizozemska. Revščina po svetu je kar pereča in med njimi so tudi evropske države. Najrevnejše in najbogatejše države se razlikujejo v BDP ter življenjskih stroških ter zaslužku zelo močno, tako da je primerjava kar grozljiva.
Najrevnejše in najbogatejše države Evrope niso ena ob drugi ampak so nekako približno razporejene po geografskih lokacijah in so revne države bolj skopaj, bogate pa tudi. Med najrevnejše države spadajo Moldavija, Ukrajina, Kosovo, Albanija in Bosna in Hercegovina. Kot vidimo, so to bolj balkanske oziroma južne in vzhodne države podrejene socialističnim režimom. Te države so od nekdaj bile bolj izkoriščane, napadane, so jih naseljevali narodi, ki imajo drugačno vero in mentaliteto, kot zahodnjaki in nimajo neke večje vizije kot država.
Ali pa so bile izkoriščane od velikih držav, kot je bila Rusija oziroma Sovjetska zveza, ki je pokrajine drugih dežel le izkoriščala v svoj prid. Najrevnejše in najbogatejše države Evrope se tako razlikujejo, da imajo prebivalci drastično velike razlike v plači za isto delo. Na primer, če pogledamo medicinske sestre, so plačane v najbogatejših državah okoli 4 pa tudi več tisočake evrov medtem ko je medicinska sestra v Bosni plačana okoli 600 evrov ali celo manj lai pa celo ne dobi nobene plače, kar je na Kosovu še huje.
Najrevnejše in najbogatejše države se med seboj res razlikujejo in ni se za čuditi, zakaj sel judje preselijo drugam in pričakujejo, da bodo boljše živeli v državah, kjer so višje plače in je višji standard, so pa seveda tudi višji davki in stroški, kar je treba upoštevati. Nekateri to izkoriščajo, da drugje delajo kot živijo.